SERVCORP AİLESİ MEME KANSERİNDE FARKINDALIK YARATMAK İÇİN KOŞTU

run-video-2018Son 10 yıldan beri artış gösteren meme kanseri vakalarını önlemek adına Servcorp Ailesi olarak Japonya’da meme kanserine farkındalık amaçlı kurulan “Run for the Cure” yardım toplama kuruluşu ile 2017 yılından bugüne birlikte faaliyet yürütmekten gurur duyuyoruz.

Meme kanserinde farkındalık yaratmak ve tedavi çalışmalarına fon toplamak amacıyla dünyanın dört bir yanında koşular düzenleyen RFCT (Run for the Cure) organizasyonu, Japonya’nın da çeşitli şehirlerinde koşu etkinliği düzenleyerek fon topluyor. Koşu etkinliğiyle sağlanan fon, erken teşhis, taramanın önemi ve meme kanseri sürecinde hayat kalitesini artırma konusunda bireyleri bilinçlendirerek meme kanseri olan bireylerin masraflarını karşılama adına harcanıyor.

Servcorp Ailesi olarak saygıdeğer müşterilerimizle birlikte Japonya’da gerçekleştirdiğimiz koşu etkinliği sayesinde 2017’de 2.133.945 milyon Yen (yaklaşık 140 bin lira) ve 2018’de ise 1.799.544 milyon Yen (yaklaşık 110 bin lira) yardım toplayarak paydaşımız RFTC’nin, meme kanseri adına çabalarına ortak olduk.

Meme kanseri hassasiyetimizle önemli sosyal sorumluluk faaliyetlerimize Japonya’yı da dâhil ederek dünya çapında meme kanseri farkındalığı yaratmak adına katıldığımız koşu etkinliğinde yardım sürecinde yer alarak küresel çapta bireylere ulaşmanın heyecanını Servcorp Ailesi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Run for the Cure Organizasyonu

Her sene dünya genelinde gerçekleştirilen koşu etkinliğin bir parçası olmak isteyen koşucular bağışta bulunarak RFTC’ye kaynak sağlıyor. Toplanan fonun yanı sıra özellikle RFTC Japonya koşularında etkinlik kapsamında düzenlenen yardım kermesleri, hediyelik eşya ve el yapımı ürün satışları da hem katılımcılara fayda sağlıyor hem de yardım fırsatı sunuyor.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olarak belirlediği 1-31 Ekim tarihi dolayısı ile meme kanseri konusunda bilinçlenip, doğru bilgileri eksiksiz bir şekilde diğer kadın bireylere aktarmak; hayat kurtarmak ve değer katmak için oldukça değerlidir. Özellikle basit kişisel kontroller ile edinilen tanı kriterlerini çevremize göstermek ve bu konuda bilinçlendirmek, içinde bulunduğumuz Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı için bireysel çaba olarak hem kendimiz hem de çevremizin sağlığına katkı sağlayacaktır. Unutmayın, erken tanı hayat kurtarır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s