Başarının Anahtarı Takım Çalışması

Günümüzde iyi bir ekip her şey demek! Çünkü, işinizde ne kadar iyi olursanız olun, ekibinizi tek başınıza sırtlamanız ne yazık ki mümkün değildir. Teknolojinin de hızla geliştiği çağımızda, ekip arkadaşlarınızın dikkatini dağıtabilecek unsurlar ise katlanarak artmış durumda.

Peki ekip motivasyonunuzu nasıl sağlarsınız? Sizin için kısaca derledik.

  1. Aidiyet duygusu kazandırma: Ekibin her bir üyesinin kendini takıma ait hissetmesi ve takımı ailesi olarak görmesi oldukça önemli. Çünkü bu sayede sorumluluklarını yerine getirmek için çok daha fazla çaba sarf etmenin yanı sıra, yaptıkları işleri daha ciddiye alırlar. Aidiyet duygusunu kazandırmak tabi ki kolay bir iş değil. Bunu tüm ekibinizin katılacağı geçirilecek iletişim ağırlıklı sosyal aktivitelerle sağlayabilirsiniz.
  2. Ekibinize Güvendiğinizi Hissettirin: Bir yönetici olarak her şeyi takip etmek  ve ekibin çıkarttığı bütün işleri bilmek, yönlendirmek, kontrol etmek ve bunu istemek de en doğal hakkınız. Fakat bunu yaparken, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ekibinize güvendiğinizi hissetirmeniz. Yöneticileri ya da liderleri olarak, sizin görevinizin kontrol ve takip olduğunu bilmek onları rahatlatacaktır. Bu nedenle, bunu açık bir şekilde ifade etmelisiniz ve kişisel algılanabilecek söylemlerden kaçınmalısınız. Ekibinizle konuşun ve iş tanımlarını keskinleştirin.

Team Work(1).png    3.Başarıyı Ödüllendirin: Ekibiniz, başarılı olduğunda ödüllendirilmek isteyecektir. Bu ödüllendirmeyi maddi olarak yapmanız, tabi ki bir çok çalışanınızın ilk tercihi olacaktır. Ancak, kabul etmek lazım bu tarz bir ödül sistemi günümüz koşullarında biraz kolaya kaçmak oluyor.  Ayrıca, kendiniz ve şirket kültürünüzle bağdaşacak, farklı bir ödüllendirme şekli ile çalışanlarınızı daha mutlu etmeniz her zaman mümkün. Örneğin, eğer şirketinizin farklı şehirlerde şubeleri bulunuyor ise, başarılı çalışanlarınızı belirli bir süre için farklı bir lokasyonda çalışmaya göndererek, hem çalışanınızın motivasoyonunu artırıp, aynı zamanda şirket kültürünüzü daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz. Global bir şirket değilseniz, ekibiniz ile birlikte çeşitli Kurumsal outdoor aktivitelere katılabilirsiniz. Tabi tüm bunlara ayıracak bir motivasyon bütçeniz yoksa veya henüz ihtiyaç duymadıysanız, çalışanlarınızın motivasyonunu ünvan ile de sağlayabilirsiniz.

     4.Açık İletişim Kurun: Son ve belki de en önemli maddemiz ise açık iletişim kurmak. Takımınızdaki kişilerin birbirleriyle ve takım liderleriyle açık iletişim kurmaları, oldukça değerli bir motivasyon kaynağıdır. Böylece, fazla stresli bir dönemde olduklarında sizinle bunu paylaşacaklardır veya herhangi bir görev için kendilerini yeterli hissetmedikleri zaman, yardım istemekten çekinmeyeceklerdir. Sonuç olarak, iş akışınız bozulmayacak ve ekibinizdeki kişiler stresten uzak, Mutlu bir şekilde çalışacaklardır.

 

Servcorp olarak ekiplerimizi her zaman özenle seçer ve en iyi kurumsal eğitimleri almalarını sağlarız. Servcorp ekibinizden, işinizi her zaman bir adım daha ileriye taşımaları için destek beklediğinizi ve bunu düşük motivasyona sahip bir ekiple gerçekleştiremeyeceğinizi biliyoruz. Bu nedenle destek ekiplerimizin motivasyonlarının daima yüksek olması için elimizden geleni yapıyoruz.

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close