Yeni Yılda Yapılacak 5 Şey

Zorlu geçen 2018 yılının ardından gözlerimizi 2019’a diktik ve heyecanla Aralık ayının günlerini geri sayıyoruz. Yeni yıl her zaman söylendiği üzere, tüm insanlar için yeni umutlar, yeni kararlar, yeni başlangıçlar demek. Sizin 2019 yılı için planlarınız var mı? Eğer kendinize bir liste oluşturmaya başladıysanız, işte size 5 yeni madde daha:

l. Gitmediğiniz Bir Ülkeyi Ziyaret Edin!

Bu yıl alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz ve yeni şeyler keşfedip yeni şeyler öğrendiğiniz bir yıl olsun. Bunu da en kolay bilmediğiniz bir kültür ile gerçekleştirebilirsiniz. Bir değişiklik yapın ve gitmediğiniz bir ülkeyi ziyaret edin ve bunu en kısa sürede yapın!

2. Bir Türlü Okumadığınız O Kitabı Okuyun!

Günümüzde hemen hemen herkesin aynı ortak sorunu zaman yönetimi! Zaman ayıramadığı için kitap okuyamayanlardan mısınız? Bu sene bir değişiklik yaparak ve akıllı telefonunuzla biraz daha az zaman geçirerek, kendinizi biraz daha okumadığınız ama listenizde olan kitaplara vermek istemez misiniz? Yok ben telefonumdan vazgeçemem diyenler için ise artık teknoloji çok gelişti. E-Book kavramıyla henüz tanışmadıysanız, tanışmanızı hemen tavsiye ediyoruz.

3. Ertelemeyi Bırakın

Yapmaktan çokta keyif almaycağınız o şeyler var ya onları artık ertelemeyin. 2019 bitirmediğiniz eğitimleri tamamlamanız, girmediğiniz o sınavlara girdiğiniz ve bir türlü yazılmadığınız o spor salonuna üyeliğinizi yaptırdığınız ve spora başladığınız yıl olsun. O gitmediğiniz tiyatro oyununa da artık bilet alsanız fena olmaz bizce.

4. Kesin Görüşelim

Sizin de karşılaştığınız ve kesinlikle görüşmek istediğiniz ama görüşmediğiniz arkadaşlarınız var biliyoruz. 2017 eski arkadaşları görmek için harika bir yıl neden olmasın hem kim nostalji sevmez? Hadi ilk telefonu siz edin ve “vefa” artık sadece bir semt adı olmasın.

5.  Bir Sosyal Sorumluluk Projesine Gönül Verin

Yeni yılda bir sosyal sorumluluk projesine gönül verin, en hassas olduğunuz konunun ne olduğunun hiç bir önemi yok ister çocuklar ister çevre ister hayvanlar. Maddi manevi istediğiniz şekilde destek olabileceğiniz bir çok sosyal sorumluluk projesinin bulunduğu günümüzde siz de ihtiyaç halindeki bir çok insana, kurum ve kuruluşa yardımda bulunabilirsiniz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close