Güçlü IT’nİn Avantajları

Her işletme kendi alanında öne çıkabilmek için rakiplerine karşı bir avantaj sağlamak istiyor. Herkes daha fazla kâr marjı, daha az masraf ve daha etkili personel kullanma ve yönetme yöntemleri bulmak istiyor ve bunun üzerine çalışmalarına da devam ediyor.

IT alanında rakiplere karşı sağlanan her üstünlük, işletmelerin önemli maliyetlerden tasarruf edebilecekleri ve ihtiyaçlarını basitleştirebilecekleri yeni bir yöntem bulmalarını sağlıyor.
jobadder
JobAdder’ın kurucusu Brett Iredale, “Artık IT sadece kulladığımız bir kelime değil, üzerine konuştuğumuz bir iş.” diyor. “Bir zamanlar ‘IT’ olarak adlandırılan şey şimdi, sadece düşük maliyetli, meta edilmiş bulut yazılım ürünleri ve ucuz donanımlardan ibaret olduğu düşünülüyordu.”Eskiden IT denilen şeyin ise aslında ne kadar önemsiz olduğu ve IT denilen kavramın ne olduğu anlaşıldığından beri yatırımların yönü ve boyutu değişti.

JobAdder basitleştirilmiş bir işe alım yazılımı ve Avusturalya’dan Asya’ya, Avrupa’ya ve Amerika’ya kadar dünyanın bir çok yerinde hizmet sağlıyor. JobAdder sadece web üzerinden hizmet sağlamaktadır.

Iredale, “İşletmemizde hiç yüklü bir yazılıma sahip değiliz” diyor. “Google Apps’ı e-posta, takvim ve doküman yönetimi ve depolaması, muhasebe için Xero, CRM için kendi bulut tabanlı ürünümüz, grafik tasarımlarımızı yönetmek için InvisionApp, kalkınma yönetmek için JIRA vb. progaramları kullanıyoruz.

“Bu sistemlerin tümü, herhangi bir tarayıcıda veya cihazda çalışan düşük maliyetli, aylık abonelik hizmetleri sağlayan sistemlerdir.”

Bilişim teknolojileri desteği, çözümleri ve bulut danışmanlığı yapan Axiomit’in kurucusu ve genel müdürü olan Tas Gray, KOBİ’lerin tasarruf etmesi için çok basit bir seçenek olduğunu söylüyor.

axiom-it

Grey, “KOBİ’ler için bilgi işlem süreci ve sistemlerinin gizliliğini gidermeye, böylece kendi işlerini yürütmeye odaklanmalarına yardımcı oluyoruz.” dedi. “Birçok işletmeyi, bulut bilgi işlemine geçirdik ve gerçek maliyet ve zaman tasarrufu sağladıklarını gördük.”


“Tasarruf yapmanın diğer yolları arasında, stajyerlerin işyerinde çalıştıkları, iş sözleşmelerinin düzenlendiği ya da ofis alanlarında para tasarrufu yaparak ya birlikte çalışarak ya da sanal bir ofis kullanarak yaptıkları ödemeleri içermesi” söz konusudur.

Tabii ki, çoğu zaman çok yıllı bir anlaşmaya kilitlenmiş bir ticari mülkün kiralanmasından daha ucuz olan sanal ve gerçek ofis alanını sunan Servcorp gibi seçenekler var.

Beş yıllık bir ticari mülk kiralama anlaşması, küçük işletmeler için hantal olabilir; çünkü işiniz büyüdüğünde veya küçülürse de yeniden yerleşim yapmak isteseniz bile kirayı kırmak çok zordur. Kirayı bozarsanız, genellikle başka bir kiracı bulunana kadar iki şubede kira ödemeyi bırakırsınız.

Bir sanal ofis, yalnızca kira tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha ucuz ve yaşamsal IT desteği de sunabilir.

Servcorp Avustralya ve Yeni Zelanda pazarlama müdürü Manica Cortezano, “doğru sağlayıcı seçimi, ilgili IT altyapısını doğru bir şekilde kurma, izleme, bakım ve sorun giderme ile ilgili tüm kaygı ve endişeleri ortadan kaldırıyor” diyor.

“Herhangi bir müşteri, bir saat içinde bir Servcorp bürosuna kolayca girebilir ve Tier 1 Internet’i parmaklarınızın ucunda görebilir – işiniz için herhangi bir kesinti yaşamazsınız.”

Servcorp’un teklifinde posta ve telefon iletme, telesekreter hizmetleri, sanal ofis, sanal resepsiyonist, toplantı odaları ve onefone uygulaması da yer alıyor.

Cortezano, “Her bir yerde bulunan ekip, müşterilerimiz için herhangi bir sorunun yapılandırılmasına ve sorunların giderilmesine yardım etmek üzere eğitildi.”

“Günlük olarak bant genişliği kullanımını izlemek ve ortaya çıktıklarında proaktif olarak yardımcı olacak bir yandan kendi bünyesinde bir IT ekibimiz var. Şirket içinde özel bir IT ekibine sahip olduğumuz için, herhangi bir dış tarafla ilişki kurmamız anlamına geliyor. “

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close