Co-Workİng Alanlarında İşİnİzİ Büyütün!

Teknoloji, bir ofisin nasıl olması ile ilgili olan bütün geleneksel düşüncelerimizi değiştirdi. Co-Working alanları hiç bir ofisin sağlayamayacağı harika  bir olanağı sağlıyor, Sizin gibi profesyonellerle birlikte yaratıcı bir alanda çalışmayı! Co-working alanları sayesinde çalışanlar artık kendilerini daha fazla ofis masalarına bağlanmış ya da ofislerine hapsedilmiş olarak hissetmeyecekler, onun yerine özgürce düşünebilecekler ve yeni fikirlerini daha rahat hayata geçirebilecekleri alanlarda mutlu çalışıyor olacaklar.

141117_car_coworkspace.jpg

Time Dergisi‘nde geçen bir makalede : İnsan kendine özgü bir topluluk duygusuna, yarattıklarında bir amaç duygusuna ve toplumla gelişen içsel bir motivasyona sahiptir ve iş arkadaşları ile iletişiminin desteklenmesi oldukça önemlidir, denmiştir. Co-working alanları ofis ile ev arasında var olan 3. alanlardır. Co-Working alanlarının en büyük faydalarından biri de her zaman sizden farklı bir bakış açısına sahip bir çok insanla karşılaşabilecek olmanızı garanti etmesidir. Bazı alanların ise minik kafeteryaları ya da minik bir atıştırmalık alanları bulunuyor bu sayede ise çalışma alanınızı asla terk etmeniz gerekmiyor. Bu alanlar birden fazla amaca hitap edebilirler, haftalık holding toplantılarınızdan, günlük ofislere ya da kalabalık toplantılar gerçekleştirmeye kadar. Peki bu alanları neden kullanmalısınız?

 

  1. Topluluk

Çevrede bir çok yaratıcı insanın bulması insanı canlandırı ve yaratıcılığını tetikler. Co-working alanlarında büyüme, başarı, üretim ve yaraıcılık üzerine çok değerli bir topluluğa sahiptirler. Çevrenizde başarıya ulaşmış ve sizi bu alanda yukarıya çekebilecek insanlar bulunması aynı zamanda sizin işe olan ilginizi de artıracaktır. Ayrıca çevrenizde farklı yeteneklerde bulunacak olan insanlardan her zaman destek alabileceksiniz. Co-working alanları bir çok farklı alanda çalışan insanları bir araya getirirken küçük şirketleri ve tek başına çalışan girişimciler ise bir dinamik olmaktadır. Aynı zamanda bu alanlar size bir topluluğun parçası olma ayrıcalığınıda sağlamaktadırlar.

2. Esneklik

Evden çalışmakn ya da ofisten çalışmak eşit derece kısıtlayıcıdır. 9-5 çalışma saatleri, kaliteli çalışma gibi bir algı uyandırmaktadır, fakat aslında çalışanların çoğu mesai bitimini aylaklık yaparak beklemektedir ve eğer doğru bir ölçme sisteminiz yoksa bunun önüne geçmeniz oldukça zordur. Evden çalıştığınızda ise iş sizi asla bırakmaz ve işinizle birlikte yaşamaya başlarsınız. Co-Working alanları ise size çok daha farklı bir esneklik sağlarlar. Çalışmanız gerektiğinde farklı aralıklarla çalışabilirsiniz ve bu durum sadece verimli çalışmayı değil aynı zamanda çalışanında motivasyonunu artırır. Co-Working alanlarının en güzel yanlarından olan mesai saatlerine bağlı kalmamak aynı zamanda size istediğiniz gibi özgürce ara verme olanağını da sağlar böylece çok daha rahat bir şekilde konsantrasyonunuzu sağlayabilirsiniz.

3. Profesyonellik Anlayışı

Hepimizin ortak algısının içinde olan işe gidiyorsan işe uygun giyinmelisin kavramı evden çalışınca pijama ile çalışıyor algısını doğurmuyor mu? Ama evden çalışmak her zaman o kadarda makul bir seçenek olmuyor ya önemli dökümanlarınız çamaşır sepetinize yanlışlıkla girerse, ya da televizyonda dikkatinizi oldukça çekicek bir şey olursa? Bunlarla bir Co-Working alanında asla karşılaşmazsınız. New York Times‘taki bir makaleye göre, girişimcilerin çalışması için en doğru yer kesinlikle bir Co-working alanı, bu alanlar sayesinde girişimciler hem daha düşük bütçelere çalışabilirler, hem iş planlarını çok daha ayrıntılı inceleyebilirler ve diğer girişimcilerle birlikte içerisinde bulundukları eko-sistem sayesinde kendilerini geliştirebilirler hem de çok daha az ofis giderleri ile sermayelerini ofise değil işlerine harcamış olurlar. Co-working alanları müşterilerinize, içinde bulunduğunuz sektöre, çalışananlarınıza/ortaklarınıza hatta kendinize bile daha profesyonel gözükmenizi sağlayacaktır.

05office_span-jumbo-v2

İyi bir Co-working alanı size işinizde ciddi bir ayrıcalık sağlayacaktır. Çevrenizde hedefine odaklanmış başarılı ve işine inanan insanlar olması ise sizin işiniz ile olan ilişkinizi geliştirecektir. Servcorp’un çalışma alanları için daha fazla bilgi için hemen tıklayın.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close