Sİber Güvenlİk

Çağımızın altın kelimesi teknoloji. Fakat teknoloji geliştikçe başka sorunları da yanında getirmeye başladı. Distopya hikayeleri yazmaya başladığımız gelecekte yapay zeka yüzünden işlerimizden oluyoruz ve robotlar dünyayı ele geçiriyor öteki taraftan su sıkıntısı çekiyoruz ama aynı zamanda da yine teknoloji sayesinde ömürlerimizi uzatıyor, gideceğimiz yerlere daha hızlı varıyoruz, hatta uzaya çıkıyoruz, her geçen gün gelişmeye devam ediyoruz.

Bir yandan da verilerimizin güvenliği için oldukça endişe duyuyoruz! İnternet bankacılığı harika ama ya hesabıma girerlerse? Cloud teknolojisi mükemmel bir şey ama ya resimlerimi&bilgilerimi çalarlarsa? Maillerimizi okuyorlar mı? Bizi dinliyorlar mı? Bu sorularla da boğuşmaya devam ediyoruz bu kısım doğru ama şöyle düşünün biz bireyler olarak belli bir miktar paraya ve tanınmışlığa sahipken ya dünya devi şirketler? Yapılan milyonlarca yatırım, üretim, korunması gereken şirket sırları ile şirketleri bizi bu kadar korkutan güvenlikle nasıl başa çıkacaklar? Bu nokta da devreye giren yeni trend kesinlikle “Siber Güvenlik”. Yapılan bir araştırmaya göre sektör sadece 2017 yılı içerisinde %7 oranında büyüyerek 86.4 milyar dolara erişecek. B2B alanında verilen en büyük hizmet olmasına ise oldukça az kaldı. 3 yıl içerisinde şirketlerin harcadıkları bütçeleri ise 2 katına çıkartmaları bekleniyor. Şirketler bu nokta da aynı zamanda hackerlar ile çalışmaktan ise kesinlikle kaçınmıyorlar. Sistemlerinin ne kadar güçlü olduğunu ve nerelerde eksiklikleri olduğunu görmek için kendi sistemlerine sızma üzerine testler yaptırıyorlar ve aldıkları geri dönüşlere göre ise sistemlerini güçlendiriyorlar.

Bizde Servcorp olarak bu durumun farkındayız. Alt yapımız ile Dünya’nın en iyileri listesinde ilk 50 içerisindeyiz. Müşterilerimizin hepsine güvenli internet Tier 1’a direkt bağlantı, LAN ve WLAN bağlantılarına kendilerine ait güvenlik duvarlarını kullanmalarını sağlıyoruz bu şekilde bütün müşterilerimiz alt yapımızı tamamen güven içerisinde kapalı ağlar ile kullanabiliyor.

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close