Başarılı İnsanların Asla Söylemedİğİ 5 Söz

Kariyer hayatımıza başladığımız an hepimizin canı gönülden istediği şey “Başarı“. Toplumumuzca genellikle şansa bağlansada, başarı aslında yüksek motivasyon, çok çalışma, kendini adama ve evet belki biraz da şans ile bağlantılı ama burada asıl olanın kendine inanmaktan geçtiğini unutmamak oldukça önemli. O zaman başarısızlıklarınızı, başarıya giden yolda tecrübe olarak algılarsınız ve başarıya ulaşmak için daha çok çabalarsınız. Şimdi sizinle başarılı insanlardan asla duyamayacağınız 5 sözü paylaşacağız.

1.Bunu yapamam

Bazen, başarılı olmak için ihtiyaç duyduğumuz bilgi, uzmanlık veya kaynaklardan yoksun olduğumuzu hissediyoruz. Bu his kolaya kaçmak için en basit yol, fakat iyi yöneticiler her zaman bunu reddetmişlerdir. Kendilerinden şüphelerini bir kenara iterler ve yaratmak istediklerine odaklanırlar.

İnanç kasınızı oluşturun ve yapamayacağınızı hissettiğinizde bile “Yapabilirim” diyerek başlayın. Zamanla, aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabildiğinize inanmayı öğreneceksiniz. Kanıta ihtiyacınız varsa, çocukluğunuzdan beri hakim olduğunuz her şeyin bir listesini yapın. Bahse girerim ki hayatın, herhangi bir meydan okumanın üstesinden gelebildiğinin kanıtıyla doludur.

2. Nasıl olduğunu bilmiyorum

Yaptığınız her şeyi, yürümeyi, araba sürmeyi ve yeni bir iş kurmayı da dahil olmak üzere yaparak öğrenmek zorunda kaldınız. Öğrenme hayat boyu sürecek bir süreçtir. Tüm cevaplara başlangıçta sahip hiçbir girişimci yok.

“Nasıl bilmiyorum” diyerek, bana yardımcı olan mantra düşünün: “Anlayın”. Hayat basitçe sürekli anlamak ve öğrenmek üzerine kurulu bir süreçtir.

3. Yeterli zamanım yok

Başarılı girişimcilerin zamanları kalmaz, özellikle de gerçekten önemli olan şeyler için başarırlar. “Vaktim yok” ifadesini değiştirin “Zaman kazanmam lazım” ifadesini değiştirin.

Biraz zamanınızı boşaltmanız gerekiyorsa, iş yükünüzü yönetmenize yardımcı olması için birini çalıştırmayı düşünün. Programımı yöneten ve devretmesi kolay diğer görevleri yerine getiren bir sanal asistanım var. Bu bana her hafta saatler kazandırıyor.

4. Daha Fazla Bütçem olsaydı, bende başarılı olurdum

Başarılı girişimciler fonlarının başarılarının önüne geçmesine izin vermez. Bunun yerine, büyüme ve yürütme için mevcut fonları ile neler yapabileceklerini düşünürler. Düşük bir bütçesi varsa, daha az para için aynı sonuçların nasıl elde edileceği konusunda yaratıcı düşünürler veya onlara daha fazla kaynak kazandıracak kilometre taşlarına ulaşmak için çalışırlar.

5. Rakiplerimiz Yetersiz

Zayıf girişimciler sıklıkla rakiplerinin yeteneklerini hafife alırken başarılı kurucular rakiplerine saygı duyar. Her şeyden önce, aynı fırsatı tanımlayacak ve pazara rekabetçi bir çözüm getirecek kadar akıllıysalar, muhtemelen sizinle aynı konumdalardır.

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close