Asansör Sohbetinizi Nasıl Alırdınız?

Plazaların yükselmesi ile asansördeki rahatsız edici sessizlikler yaşanması durumu da hat safaya ulaşmış durumda. Bazı binalarda bu durum rahatsız edici asansör müziği ile azaltılmaya çalışılsa da pek başarılı olunabilmiş değil. Peki size her gün bindiğiniz insanlarla bir çok iş fırsatını kaçırdığınızı söylesek ne dersiniz? Üzücü biliyoruz.

Asansöre bindiniz, hemen hemen her gün aynı insanları görüyorsunuz ve hala sohbet etmediniz ne büyük kayıp. Öncelikle basit insani söylemlerle başlamak en mantıklısı selamlamak, iyi bir gün dilemek ve sıcacık bir gülümseme! Sonrasında belirli bir süreden sonra sohbetinizi ilerletebilirsiniz tabi ki bu tamamen size bağlı. Sürekli birlikte asansör yolculuğu yaptığınız bir kişiyle sohbet etmenin en kolay yolu göz teması kurduktan sonra oldukça kolay. Örneğin “Bugün hava ne kadar güzel!” aldığınız tepkiye göre konuşmanın kalanını biçimlendirebilirsiniz. Siz havadan sudan sohbet etmek istemeyenlerdenseniz sizin için önerimiz “Nasılsınız?” sorusu tabi ki öncelikle bir göz teması sizin içinde önemli. Nasılsınız’dan sonra kendinizi ve işinizi tanıtmak ve sormak oldukça önemli. Bizim asansörümüz oldukça hızlı diyorsanız önceliğiniz kendinizi tanıtmak olmalı ardında da kesinlikle  konuştuğunuz kişinin ismini öğrenmelisiniz ki bir sonra ki sohbete girmeniz kolaylaşsın.

Asansörde ise kiminle tanışacağınızı asla bilemezsiniz! Belki bir konsolos, belki bir Ceo, belki de bir Satın Alma uzmanı! Bu nedenle ofisinizi kuracağınız plazayı seçmeniz oldukça önemli. Biz Servcorp olarak prestijli lokasyonların değerini kesinlikle biliyoruz. Bu nedenle her zaman şehrin en prestijli binalarında ofis hizmetlerimizi veriyoruz. Bu sayede müşterilerimiz sadece kattaki müşterilerimizle değil aynı zamanda da plazalardaki diğer çalışanlarla da tanışarak işlerini geliştirebiliyorlar.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: