Asansör Sohbetİnİzİ Nasıl Alırdınız?

Plazaların yükselmesi ile asansördeki rahatsız edici sessizlikler yaşanması durumu da hat safaya ulaşmış durumda. Bazı binalarda bu durum rahatsız edici asansör müziği ile azaltılmaya çalışılsa da pek başarılı olunabilmiş değil. Peki size her gün bindiğiniz insanlarla bir çok iş fırsatını kaçırdığınızı söylesek ne dersiniz? Üzücü biliyoruz.

Asansöre bindiniz, hemen hemen her gün aynı insanları görüyorsunuz ve hala sohbet etmediniz ne büyük kayıp. Öncelikle basit insani söylemlerle başlamak en mantıklısı selamlamak, iyi bir gün dilemek ve sıcacık bir gülümseme! Sonrasında belirli bir süreden sonra sohbetinizi ilerletebilirsiniz tabi ki bu tamamen size bağlı. Sürekli birlikte asansör yolculuğu yaptığınız bir kişiyle sohbet etmenin en kolay yolu göz teması kurduktan sonra oldukça kolay. Örneğin “Bugün hava ne kadar güzel!” aldığınız tepkiye göre konuşmanın kalanını biçimlendirebilirsiniz. Siz havadan sudan sohbet etmek istemeyenlerdenseniz sizin için önerimiz “Nasılsınız?” sorusu tabi ki öncelikle bir göz teması sizin içinde önemli. Nasılsınız’dan sonra kendinizi ve işinizi tanıtmak ve sormak oldukça önemli. Bizim asansörümüz oldukça hızlı diyorsanız önceliğiniz kendinizi tanıtmak olmalı ardında da kesinlikle  konuştuğunuz kişinin ismini öğrenmelisiniz ki bir sonra ki sohbete girmeniz kolaylaşsın.

Asansörde ise kiminle tanışacağınızı asla bilemezsiniz! Belki bir konsolos, belki bir Ceo, belki de bir Satın Alma uzmanı! Bu nedenle ofisinizi kuracağınız plazayı seçmeniz oldukça önemli. Biz Servcorp olarak prestijli lokasyonların değerini kesinlikle biliyoruz. Bu nedenle her zaman şehrin en prestijli binalarında ofis hizmetlerimizi veriyoruz. Bu sayede müşterilerimiz sadece kattaki müşterilerimizle değil aynı zamanda da plazalardaki diğer çalışanlarla da tanışarak işlerini geliştirebiliyorlar.

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close