Açık Alan veya Kafelerde Çalışırken Güvende misiniz?

Dijitalleşmenin her geçen gün artmasıyla çalışma hayatına dair bir sürü çalışma düzeni ortaya çıktı. Bazıları çalışmak için kendi evini tercih ediyor, bazıları ise yeni nesil kahve dükkânlarını veya kafeteryaları. Bu tarz alanlarda çalışmak, odaklanma ve güvenlik problemini akıllara getiriyor. Kafelerde diğer insanların oluşturduğu sohbet ortamı veya evde çalışırken yan, alt, üst komşunuzun yapacağı sesler odaklanma problemine sebep oluyor.

Kafelerde kullanılan internetin olumsuz sonuçlar çıkarabileceği konusu üzerine yoğunlaşacak olursak, kullanılan internet bağlantıları güvenli olamayacağı gibi sahte IP üzerinden hacklenmek olası bir durumdur. Açık alanlar, kafeteryalar ya da yeni nesil kafe ortamları bilgisayarınızın içindeki tüm dataların kötü niyetli kişilerin eline geçmesine rahat bir ortam hazırlıyor. Hem bu etkenlerden dolayı hem de daha hesaplı olanaklar sunması açısından dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de tercihler co-working çalışma alanlarına doğru kayıyor.

Co-working çalışma ortamları farklı sektörlerden, şirketlerden veya serbest çalışan insanların paylaşımlı çalışma alanı olarak tanımlayabiliriz. Co-Working çalışma alanlarının sağladığı güvenli ve teknolojik imkânları sıralayacak olursak şöyle ki;

  • Kişiye özel IP adresi sunması. Hacklenme gibi siber suç unsurlarını ortadan kaldırıp işinize rahatça odaklanmanızı sağlıyor.
  • Özel IT desteği.
  • Kişiye özel telefon hattı ve 7/24 çağrılardan haberden olma imkânı.
  • Çift dilli resepsiyonist.

Yukarıda da belirttiğim gibi co-working, esnek çalışma alanı sağlamasının dışında hem kişiye özel teknolojik alt yapı ve güvenliği üzerinde durup diğer kişisel gerekliliklerinizi de yerine getiriyor. Daha profesyonel görünmenize yardımcı oluyor ve tüm bu olanaklar işinizden alacağınız verimi oldukça arttırıp çalışma alanınıza dair oluşabilecek tüm problemleri ortadan kaldırarak güvenli bir çalışma alanı sunuyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close