Coworking = Network

Co-Working çalışma alanları geleneksel ofislere göre daha çalışan odaklı tasarlanmış alanlardır kullanıcı performansı arttırmak ana amaçtır. Çalışma alanlarında ki tüm gerekliliklere cevap verip çalışma saatlerinin herkes için keyifli olması düşünülmüştür. Çalışma tercihlerinin co-working alanlara kaymasının kendi içinde birçok olumlu sebepleri var. Günümüzde insanlar iş dünyasının getirdiği doyumsuzluk ve her an rekabet halinde olma psikolojisinden uzak biçimde çalışmak istemektedir. Bu doğrultuda olumsuz atmosferlerden uzaklaşıp farklı misyonlar içeren ve alternatif çalışma imkânları sunan ortak paylaşımlı çalışma alanları sıkla tercih edilir oldu.

Co-Working alanlar soğuk ilişkilerden ziyade daha sıcak ilişkiler kurabileceğiniz birlik duygusu ile hareket etme ortamı yaratıyor. Daha sosyal daha özgür, iletişim birlikteliği olan çalışma alanları bireysel, kurumsal çalışanların hem de startupçılar’ın son zamanlarda tercihi ortak paylaşımlı çalışma alanlarına doğru kaymaktadır. Bunun en önemli sebebi geleneksel çalışma alanları değişen iş modellerine karşılık vermemesinden doğuyor.

Co-Working çalışma alanları organik ilişkiler içeren bir atmosfere sahip olduğu için bireysel, kurumsal ya da startupçılar için besleyicilik unsuru taşıyor. Startup’cılar için Co-Working alanlar network için oldukça uygundur. Faklı alanlarda da olsa aynı iş ortamını paylaştığınız kişiler fikirleri ve görüşleriyle zenginlik katabiliyor. Tek başınıza düşünmek yerine ortak düşünce birlikteliği ile hareket edip yeni projeleriniz için destek bulabilme gibi imkânları içerisine barındırıyor.

Bir diğer önemli nokta ise Y kuşağı, Y kuşağı kendi işini kurup geleneksel tüm hiyerarşiden uzak çalışmak istiyor. Çalışma ortamında ki mimari ve dekorasyon Y kuşağının da beklentilerine cevap vermiyor. Daha dinamik daha esnek alanda çalışmak verimliliği arttırabilecekleri gibi fikir paylaşabilecekleri network sağlayacakları kişilere de direkt ulaşım imkânı sağlayabiliyorlar. Artık zamanın pratik odaklı işliyor olması teferruatları ortadan kaldırıp direkt işin sonucuna ulaşmak isteyenler için co-working alanlar büyük kolaylıklar sağlıyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close