Coworking Sisteminde Özel Alan Vurgusu

Teknoloji ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte yeni çalışma ortamları oluşmaya başladı. Günümüzde iş insanları, dijital çağa ayak uydurmak ve işlerini hızlıca tamamlayabilmek için sabit bir noktadan çalışmamaya farklı noktalardan da işlerini yürütmeye başladılar. Bu nedenle kurumlar ve çalışanlar da artık geleneksel çalışma alanlarının sıkıcılığı ve maliyeti üzerine kafa yorar oldular. Tüm bu taleplere cevap veren ve efektif bir sistem olarak ortaya çıkan co-working çalışma sistemi ise kişi ya da kurumları ortak paylaşımlı çalışma alanlarında bir araya getirip alternatif bir çalışma ortamı sunuyor.

Esnek çalışma saatlerinde çalışma eğiliminde olanlar, güne geç başlayıp geç bitirmek isteyebilirler ya da günün herhangi bir saatinde de çalışmayı seçebilirler. Genelde ev veya yeni nesil kafeler bu kişilerin en uğrak yerleri diyebiliriz. Fakat her iki alanda da çalışmanın getirmiş olduğu bazı negatif sonuçlar mevcut. Bu tarz mekânlar içinde barındırdığı dikkat dağıtıcı unsurlar nedeniyle verimlilik oranını hissedilir derecede düşürebiliyor. Bu nedenle, sessiz bir ortamda çalışıp işlerimizi yürütmeyi tercih edebiliyoruz.

Kafelerde kullanılan internetin olumsuz sonuçlar çıkarabileceği konusu üzerine biraz yoğunlaşalım. Kullanılan internet bağlantıları güvenli olamayacağı gibi sahte IP üzerinden hacklenmek olası bir durumdur.  Ayrıca, bilgisayarınızın içindeki tüm dataların kötü niyetli kişilerin eline geçmesine de rahat bir ortam hazırlamaktadır.  Sağladığı avantajlı fonksiyonlarının yanı sıra hesaplı olanaklar sunması nedeniyle de dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de tercihler co-working çalışma alanlarına doğru kaymaktadır.

Co-Working çalışma alanlarının sağladığı güvenli ve teknolojik imkânları sıralayacak olursak şöyle ki;

  • Kişiye özel IP adresi sunması. Hacklenme gibi siber suç unsurlarını ortadan kaldırıp işinize rahatça odaklanmanızı sağlıyor.
  •  Özel IT desteği.
  • Kişiye özel telefon hattı ve 7/24 çağrılardan haberden olma imkânı.
  • Çift dilli resepsiyonist.

Üstte de sıralandığı gibi co-working, esnek çalışma alanı sağlamasının dışında hem kişiye özel teknolojik alt yapı ve güvenliği üzerinde durup diğer kişisel gerekliliklerinizi de yerine getiriyor. Daha profesyonel görünmenize yardımcı oluyor ve tüm bu olanaklar işinizden alacağınız verimi oldukça arttırıp çalışma alanınıza dair oluşabilecek tüm problemleri ortadan kaldırarak güvenli bir çalışma alanı sunuyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close