Bİr Gİrİşİm Olarak Servcorp

Bu yazımızda size Servcorp’un kuruluşunu ve gelişimini kısacası tarihçesini anlatmak istiyoruz. Servcorp tam 39 yıl önce Avusturalya Sidney’de MLC Centre’ın bir katının 4’te 1’i gibi bir alanda kuruldu. Başlangıçta kuruluş amacı “Paylaşımlı ofis alanı” ve 5 yıldızlı kalite sağlamak değil bir gayirmenkul şirketi kurmaktı. Fakat kurucumuz Alfred Moufarrige bir süre sonra bütün sermayesinin ofis asistanına, ofis kirası ve ofisin diğer giderlerine gitmeye başladığını fark etti. Bunun üzerine bu alandaki açığı görerek Servcorp’u kurdu. 1 sene içerisinde bulunduğu bütün katı kiralamış olan Servcorp, bir süre sonra Avusturalya içinde büyümeye başladı. 1986 yılında ise Sanal Ofis kavramını geliştirdi. Bir çok insanın saçma ve gereksiz bulduğu Sanal Ofis günümüzde bir çok işletmenin en önemli temel taşlarından biri olmuş durumda.

mlc-centre-sydney

Sanal Ofis kavramını oluşturduktan 1 yıl sonra ise Servcorp Asya pazarına açılmaya hazırdı ve rotasını ilk çevirdiği nokta Singapur oldu sonrasında ise büyümesine Asya ile devam eden Servcorp, Orta Doğu, Avrupa, Amerika kıtalarında büyümeye devam etmiştir. 2010 yılında Türkiye’ye girmiş olan Servcorp Tekfen Tower ve Louis Vuitton Orjin binalarında yerini almıştır ve 3. bir lokasyon için çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde Avrupa kıtasında büyümesine devam etmeyi planlayan Servcorp aynı zamanda daha önce girmemiş olduğu pazarlara girmek için ise çalışmalarına devam etmektedir.

Servcorp’un pazarının en büyüklerinden biri olması ve bu kadar köklü bir şirket olması ise kesinlikle tesadüf değildir. Bu durumu sağlayan en önemli unsurlardan birisi ise IT sektör henüz tam olarak kurulmamışken bile 1990 yılında kendi içerisinde kendi IT alt yapısını kurması ve kullandığı bir çok programı kendi içerisinde üretmesi ve IT sektörüne düzenli olarak yatırım yapmasıdır. Kendi içerisinde her zaman en iyi IT çalışanlarını barındırmaya ise her zaman özen göstermektedir.

itadvantagelarge

Şirketin asla yatırım yapmaktan kaçınmadığı, en önemli noktalarından biri ise her zaman çalışanları olmuştur. 900 çalışanı bulunan Servcorp’un %85’i kadınlardan oluşması ve girdiği her pazarda lokal insanlar için iş istihdamı sağlaması ve çalışanlarının gelişimine her zaman değer vermesidir.

Şu an aktif olarak 35.000 müşterisi bulunan Servcorp Dünya’nın en büyüklerine ise hizmet vermektedir. Sonuçta ofisinizi kiminle paylaştığınız önemli 🙂

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close