Hazır Ofİs vs. Sanal Ofİs

Bundan önceki iki yazımızda Sanal Ofis ve Hazır Ofisler hakkında bilgi vermiştim. Şimdi de sizin işinize hangisi daha uygun beraber göz atalım.

Esnekliğin anahtar olduğu günümüz modern çalışma ortamında, hazır ve sanal ofisler de dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz bir dizi çalışma ortamı mevcut. Birçok küçük işletme ve girişimci, finansal açıdan geleneksel ofis alanını kiralama kapasitesine sahip değil ve bunun sonucunda hazır ve sanal ofislerin popülaritesi giderek artmakta.

Eğer iş dünyasında yeniyseniz ve uygun maliyetli ofis alternatifi arıyorsanız, önünüzde iki seçeneğiniz var. Her seçenek eşsiz avantajlara sahip olsa da, nihai bir karar vermeden önce hangisinin sizin ve ihtiyaçlarınız için en uygun seçenek olduğuna karar vermekte fayda var.

hazir-ofis-nedir

Hazır Ofis Nedir?

Bazen yönetici suiti olarak anılan hazır ofis, Servcorp gibi firmalar tarafından sağlanan gerçek bir ofistir. Hazır ofis, size geleneksel ofis kiralama masrafları olmadan kendinize ait bir alana sahip olma avantajı sağlar.
Ofis alanına ek olarak, ofis mobilyalarına, ofis ekipmanlarına ve nitelikli bir personele de erişebilirsiniz. Müşterilerinizi karşılayabileceğiniz tam teşekküllü bir ofis, son teknoloji ürünleri ile dolu konferans salonları, tüm çağrılarınızı cevaplayan özel bir resepsiyonist ve uzun vadeli bir sözleşme olmaksızın esnek bir kira istiyorsanız , Hazır Ofis kiralamak sizin ve küçük işletmeniz için doğru seçim olabilir. Daha fazla bilgi için “Hazır Ofis Nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

sanal-ofis

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis esasen gerçekte varolmayan fakat sundukları açısından oldukça “gerçek” bir ofistir. Sanal ofisler, evden çalışmayı planlayan, ancak yine de profesyonel bir imaj elde etmek isteyen girişimciler için idealdir çünkü sanal ofiste iletişim ve yazışmalar için bir ofis adresi kullanabilir, size ulaşılamadığı zamanlarda çerçevesini sizin belirleyeceğiniz görevlerini üstlenmek için bir asistandan faydalanabilir ve mesaj alma özelliği içeren çağrı taşıma servisini kullanabilirsiniz. Çoğu durumda, sanal ofis, toplantı odası veya özel bir ofis kullanımı da dahil olmak üzere ek avantajlar da içerebilir. Posta yönetiminden ve düşük riskli, aylık kontratlı ve güvenlik depozitosu bulunmayan özel bir resepsiyonistten faydalanmak isterseniz, sanal bir ofis size göre olabilir. Daha fazla bilgi için “Sanal Ofis Nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Alternatif Ofis Ortamlarının Faydaları

Her iki ofis ortamı kendi benzersiz avantajlarına sahipken, her ikisinin de ortak faydası, genel giderleri azaltmaya yardımcı olmalarıdır. Yalnızca ofis alanını veya sanal ofis hizmetlerini kiraladığınız için, mülklere veya geleneksel ofis alanlarına yatırım yapmanız gerekmez. Yeni işletmenizin gelişmesi için maddi olanaklar ya da insan gücü sınırlıysa, alternatif ofis ortamı mükemmel bir çözüm olabilir. Her iki ofis tipi de, ofis alanını belirli bir süre kiraladığınızda, zamanla küçük işletme sahiplerine uyum sağlama esnekliği verir – bazıları bu ofis alanlarını yalnızca geçici olarak kullanırken diğerleri daha geniş bir kiralık alana “büyür”.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close