Çok Çalışmayın, Doğru Çalışın

Avusturalyalı girişimciler ve yöneticilerin her hafta kişisel zamanlarından 10 saati iş için harcıyorlar. Normal hayatlarında harcadıkları bu zamanı ne yazık ki tatillerinde de harcamaya devam ediyorlar.

Her 10 şirketten birinde ise yöneticiler kişisel zamanlarının 20 saatini hatta daha fazlasını işleri için harcıyorlar. Genç girişimcilerde ise durum çok daha kötü kişisel zamanlarının %48’ini işlerine harcıyorlar. Rakamlarında gösterdiği gibi durum böyle olunca iş hayatının etkisinden çıkarak kendi özel hayatına vakit ayırmak ve vakit ayırırken ise ilgini sadece özel hayatına vermek zorlaşıyor.

blog-work-smart-not-hard-lgPeki Gerçekten Böyle Olmak Zorunda Mı?

Servcorp’un yaptığı küçük şirketler ve girişimciler ile yaptığı araştırmalar, şunu gösteriyor, girişimcilerin:

  • %52’si mobil olarak iş yükünü hafifletebilecek programlar kulllanıyor,
  • %31’i dışarıdan bir muhasebeci ile çalışıyor,
  • %19’u ise ofis asistanı ve sekretelik hizmetlerini dışarıdan alıyor.

İş yükünüzü hafifletmek ve kafanızda iş listenizi kısaltabilmenize oldukça katkı sağlayan bu faktörler aynı zamanda bir çok ufak işinizide basitleştirecek.

Tatillerinizde Tatil Yapın!

Bütün bir sene çalıştıktan sonra en çok hak ettiğimiz şey, sevdiklerimiz ile yapacağımız bir tatil oluyor şüphesiz.

Peki tatil yaparken işi düşünmemek mümkün mü? İşte sizin için hazırladığımız küçük listemiz:

  1. Bazı Sınılar Koyun: kulağa oldukça basit geldiğinin farkındayız. Birlikte çalıştığınız kişilerin tatilinizde ne zaman çalışacağınızı bilmeleri önemli bunun için bir sesli mesaj sistemi kurun ve çalışacağınız günleri ve saat aralıklarını bildirin. Hem aramalarınızı kaçırmazsınız hemde insanları bilgilendirdiğiniz için tahamülsüzlük ile karşılaşmazsınız. Sonuç olarak keyiflice güneşlenirsiniz.
  2. Destek Alın: Müşterilerinizin karşılarında birini bulmasını istiyorsanız ve her zaman acil durumlarda size yardımcı olacak bir sekreterya hizmeti alın. Tatiliniz için buna değer.
  3. Nakit Akışınızı kontrol edin: İyi bir muhasebeci edinin. Bu normal çalışma hayatınızda da işiniz için önemlidir ama tatillerinizi gerçekten iyi geçirmenizi sağlayacak kafa rahatlığını size sağlayacaktır.
  4. Önceliklerinizi yeniden belirleyin: Tatildeyken önceliğiniz cep telefonunuz ya da bilgisayarınız olmamalı. Bu nedenle aileniz ile  vakit geçirirken bunlardan bir kaç saat ayrı kalmak sizi çok daha huzurlu bir insan yapacak ve sevdiklerinizi de mutlu edecektir.
Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close