Avusturalya’dan Durum Raporu

Avusturalya’nın ilk ve en büyük hazır ofis ve sanal ofis sağlayacısı olarak Avusturalya’da ve dünyada iş dünyasının oldukça içerisindeyiz. Büyük ve ya küçük bir çok işletmeye ev sahipliği yapmaya 39 yıldır devam ediyoruz.

Genellikle ilham veren ve çok çalışan, girişimcilerle ve küçük işletme sahipleri ise sıkça karşılıyoruz. Aklımızda ise genelde bir kaç soru oluyor işlerine başlarken motivasyon kaynakları neler oluyor? Fikirlerini gerçekleştirmeye başlamak için nasıl bir desteğe ve inanca ihtiyaç duyuyorlar?

blog-whats-holding-back-lg

2015 Mart ayında Avusturalya’da bulunan 507 girişimci ile bir anket gerçekleştirdik, katılımcıların 305’i Servcorp müşterisi olan küçük işletmelerdi kalan 202’si ise Avusturalya çapındaki girişimcilerdi.

Topladığımız verilere göre Avusturalyalı şirketler ile ilgili olarak bazı sonuçlara ulaştık. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

İşe başlarken en çok ne gibi kaygılar yaşıyorlar?

Girişimcilerin %37’si para konusunda endişeli, %33’ü ise güvenli işlerini ve düzenli maaşlarını bırakmaktan çekiniyorlar bu iki neden insanların girişim maceralarına atılmadan önce en büyük düşmanları olmuş. %19’u başarısızlıktan korkarken kalan %15’i ise girişimciliklerinde başlayacakları konularda yeterli olmamalarından korkuyorlardı.

İşletme sahiplerini başarıya götüren en büyük kişisel nitelikleri ise şu şekilde tanımlamışlar: %62’sinin en önemli olarak nitelendirdiği şey başarısızlıktan korkmamak,  %64’ü için risk almaktan korkmamak ve %58’i için ise durum uzman oldukları bir alanda çalışmaları.

Korkusuz kadınlar- Kadın girişimcilerin daha çok desteklenmesi

Avusturalya kadın girişimciler için adete bir cennet. Yapılan araştırmalara göre kadın girişimcilerin en çok desteklendiği ve teşvik edildiği yer imiş. Aslında kadınları girişimleri konusunda desteklemek ekonomik açıdan oldukça faydalı. Nedenine gelecek olursak, kadınlar kendi fikirlerini hayata geçirirken çok daha hızlılar. Bir girişimin ortalama olarak kurulma süresini 3 yıl olarak belirtirlerken kadınlar ilk altı aylarında girişimlerinin kurulumunun %41’ini tamamlıyorlar erkekler için ise bu durum %28 oranında seyrediyor.

Her İşletmenin Kalbi: Müşteri Hizmetleri

Küçük işletmeler özellikle müşteri hizmetlerinin büyük şirketlerce yanlış anlaşıldığını ve büyük şirketlerin bu durumu nakit kaybı olarak nilendirdiklerini düşünüyorlar bu nedenle gerekli özenle çalışmadıkları yaygın bir inanış. Küçük işletmelerin %93’ü konu müşteri hizmetleri olduğunda büyük şirketlerden daha avantajlı olduklarına inanıyorlar, % 65 ise müşteri hizmetlerinde büyük şirketlerden daha başarılı olacaklarına inanıyorlar.

Avusturalyalı şirketlerle alakalı olarak daha fazla bilgiyi bu infografikten alabilirsiniz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close