Workplace By Facebook

Bir çoğumuzun sosyal medya ile tanışması Facebook sayesinde gerçekleşti. Facebook şu anda dünyanın en geniş network ağı ve dünyanın en büyük şirketlerinin arasında yerini almış durumda. Instagram ve Whatsapp’ı da satın alarak gelişmeye, genişlemeye kısacası büyümeye devam eden Facebook  yepyeni bir çalışma ile karşımızda, Workplace by Facebook.

Çalışma şeklinizi değiştirin mottosuyla yola çıkan Facebook, adeta iş yerinde sosyal medyayı yasaklayan şirketlere savaş açtı. Kendi şirket grubunuzu oluşturarak başlayacağınız serüveninizde Workplace size kesinlikle tam bir güvenlik sağlıyor. Güvenlik için referans olarak ise yine biz kullanıcılarını göstermiş durumda, ne diyelim haklılar!

Şirket içi kullanılan bir çok haberleşme yazılımını tehdit eden Workplace aynı zamanda işi sosyal medya ile birleştirerekte size hem daha eğlenceli hem daha erişilebilir bir alan sağlıyor. Sadece şirket içinde kalacak bir canlı yayın sizce de çok keyifli olmaz mı? Workplace size bunu da sağlıyor.

statistic

Peki Workplace ile çalışmak ne kadar verimli?

Bu bir çok şirketin belki de en çok bilmek istediği nokta olabilir. Raporlama yapmanızı ve denetlemenizi, topluluğunuzu kurmanızı, başlatmanızı ve yönetmenizi kolaylaştırır. Bu da aslında denemeden öğrenemeyeceğiniz bir şey. Hemen hemen herkesin akıllı telefonlarla yaşadığını düşünürsek belki geç bile kalınmış bir uygulama olabilir.

Ücretlendirme politikası: İlk 1.000 aktif kullanıcı için kişi başı 3$ iken, sonraki 9.000 aktif kullanıcı için bu fiyat 2$. Toplam 10.000 kişiye erişildikten sonra ise eklenen her kişiden 1+’lık bir ücret alınıyor. Sivil toplum kuruluşlarından ve eğitim amaçlı kullanımlardan ise herhangi bir ücret alınmıyor. Sadece haberleşme için kullanmak için ise Workplace tamamen ücretsiz.

 

Bonus:  Workplace’i kullanmaya başlayan bir kaç şirket ise şu şekilde: Booking.com, Starbucks, Danone, Volkswagen, Financial Times, Discovery Communications, WWF, Save the Children vb.

 

Daha fazlası için tıklayınız.

 

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close