Ofis Masrafları Gözünüzü Korkutmasın

Yaptığımız işi büyütmek veya bir iş kurmak isterken aklımıza takılan konuların başında ofis masrafları ve maliyetler yer alıyor. Eğer tek başınıza ya da 3-4 kişilik bir ekiple bir iş kurmak istiyorsanız; kira, ofis malzemeleri, su, ısınma faturaları ve internet gibi birçok giderle karşılaşmak gözünüzü korkutabilir. Ofis maliyetlerinin her geçen gün artması ve birçok kişinin ofis giderleriyle bire bir ilgilenmek istememesi sonucu ortak çalışma (co-working) alanları son yıllarda popüler hale gelmeye başladı. Aynı zamanda dijitalleşen dünya ile birlikte çalışma kültürünün değişmesi ve çalışanların daha esnek alanlarda çalışmayı tercih etmesi paylaşımlı ofislere olan ilgiyi daha da arttırıyor. İş insanlarını masraflardan kurtarmanın yanı sıra ortak çalışma alanları network sağlama, özel alan yaratma, her an ulaşılabilir olma, wi-fi, ofis ekipmanları gibi birçok avantaj da sağlıyor.

Üyelik ücretlendirmesinin içinde tüm masraflar dahil

İhtiyacınıza uygun niteliklerde birçok imkan sunan ortak çalışma alanları ekstra ofis masraflarını en aza indiriyor. Yapılan araştırmalara göre; ortak çalışma alanları, geleneksel tarzda kurulan ofislere oranla en az yüzde 40 daha az maliyete sahip olduğu gözlemleniyor. Maliyetteki bu büyük fark, start-up’lardan uluslararası firmalara kadar birçok iş insanını cezbediyor. Ayrıca günümüzde ortak çalışma alanları, genç profesyonellerin sosyalleşmeleri için popüler bir mekan olmanın yanı sıra, aynı zamanda işletmelerin büyümeleri için uygun bir platform haline geliyor.

Ortak çalışma alanlarının tercih edilmesinin bir diğer önemli sebebi ise sunduğu networking olanakları

Ortak çalışma (Co-working) alanlarında çalışmayı tercih eden profesyoneller, sosyal alanlarda yüz yüze tanışma imkânı bulurken, hazır ofis sektörünün kurucusu ve dünya genelinde faaliyet gösteren Servcorp, toplam 45.000 işletmenin kayıtlı olduğu küresel bir network üyeliği sunuyor. Bu küresel ağ, freelancer ve startup’lara olduğu kadar, kurumsal şirketlere de dünya genelinde yeni partner’lar ve müşteriler bulma fırsatları sunuyor. Servcorp üyeleri genelindeki tüm ofislerde hizmet alan, 45.000’den fazla işletmenin yer aldığı network’ün de bir üyesi oluyor. Üyeler küresel bağlar kurma, diğer profesyoneller ile tanışma ve yeni müşteriler edinme fırsatlarının kapılarını sonuna kadar açıyor. Küresel network üyeliği, Servcorp’un diğer avantajlarının yanı sıra sunduğu en değerli hizmeti.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close