Servcorp Ofisleri Saat Başı Dezenfekte Ediliyor

Dünya çapına yayılan Corona virüsünün Türkiye’ye gelmesiyle yaşanan panik havası korunma yollarını aratmaya başladı. Toplu kullanım alanlarında temas edilen her şey tehlike arz ediyor. Kesin tedavi sürecine gelinene dek korunma yollarına hâkim olmak sağlık için çok önemli.  Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yaptığı açıklamalara göre öncelikle el temizliğine dikkat edilmesi gerekiyor.  Dezenfektan kullanımı oldukça önemli. Ofis gibi ortak kullanım alanlarının temizliği ve hijyeni en çok dikkat edilmesi gerek hususlar. Kişilerin işe gelene dek ne kadar nerelerde bulunduğu ve hangi mikroorganizmalarla karşılaştığını bilemiyoruz. Bu nedenle ofisin havalandırma sisteminin iyi olması ve dezenfektanların bulunması siz ve iş arkadaşlarınız için oldukça gerekli.

görsel4

Dünya Sağlık Örgütü standartları uygulanıyor

Kapalı ortamlarda çoğalma fırsatını yakalayan Corona virüsle ilgili DSÖ önergelerini dikkate alan Servcorp, çalışanların sıklıkla dokunduğu nesneleri saat başı dezenfekte ediyor. Ayrıca Servcorp ofislerinde DSÖ’nün önerdiği virüs ve bakterilere karşı kullanılan el dezenfektanları herkes için yeterli ve ulaşılabilir şekilde bulunuyor. Hava akımının olmadığı yerlerde uzun süre kalabilen Corona virüsüne karşı devamlı olarak havalandırılan Servcorp ofislerinde hava akışı sürekli sağlanıyor. Böylece virüsün havada asılı kalma süresi kısaltılıyor.

görsel1

Corona virüsten korunmak için neler yapmalıyız?

Bağışıklık sisteminize dikkat edin: Düzenli bir yaşam tarzının hem sağlık açısından hem de iş hayatında olumlu yansımaları olacaktır. Beslenme ve uyku düzeninizin olması bu konunun olmazsa olmazları. Bağışıklığa katlı sağlayan vitaminlerden yararlanmakta fayda var. İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk Taze,  temiz, mevsiminde yerel olarak üretilmiş; mümkünse organik, rengarenk özellikle bitkisel besinlerden oluşan bir diyetin bağışıklık sistemini güçlendireceğini söylüyor.

Ellerinizi bol bol yıkayın: Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalara göre ellerin en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanması gerekiyor. Ayrıca ellerinizi yıkadıktan sonra ofiste sık dokunduğunuz nesneleri ve yüzeyleri de temizleyerek bulunduğunuz ortamı dezenfekte edin.

İnsanlar ile temastan kaçının: Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, ameliyat öncesinde ve sonrasında doktorların omuzuna dokunduğu ve sohbet ettiği hastaların daha çabuk iyileştiği gözlemlenmiş.  Dokunmak her ne kadar kişilere güven veriyor, psikolojik destek sağlıyor olsa da bu günün şartlarında kötü sonuçlar getirebilir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close